Letnie czytanie z Psychonomią! część I 1


    Lato zbliża się wielkimi krokami. A z nim – urlopy, na które czekamy przez cały rok. Jeśli na plażach i w egzotycznych kurortach, a także na własnym balkonie, w ogródku, czy gdzie tylko Wam się wymarzy, chcecie poczytać ciekawą literaturę to zapraszam do konkursu, gdzie możecie wygrać jedną z kilku książek, które dla Was przygotowałam na zbliżający się letni czas.

Na pierwszy ogień idzie pozycja: „Intymnie.Rozmowy nie tylko o miłości” J.L. Wiśniewskiego i Z. Izdebskiego.

Dzięki niej dowiecie się m.in., czego pragnie kobieta, a czego mężczyzna? Czy monogamia może być podniecająca? Czy nimfomankę kiedykolwiek boli głowa? I po co ludziom wierność? Jak kocha się ginekolog?

Autorów tej książki pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden jest wybitnym seksuologiem, drugi autorem wielu bestsellerowych powieści i jednocześnie naukowcem, który chemię miłości potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze.
Zbigniew Izdebski i Janusz L. Wiśniewski spotkali się, by porozmawiać o najważniejszych sprawach w życiu człowieka: o miłości i o tym, co z tą miłością jest nierozerwalnie związane – o seksualności, intymności, bliskości i czułości.
Ich rozmowa wciąga, skłania do refleksji, czasami zaskakuje. Nie ma w niej tematów tabu, ani niewygodnych pytań; jest wiedza, są konkretne porady i obrazowe przykłady, a także bardzo intymne wyznania.
A co więcej – obok należnej tematowi naukowej powagi – znajdziecie w tej książce także bardzo dużo humoru.

Zaciekawiony i chcesz mieć tę książkę w swojej biblioteczce? Nic trudnego, odpowiedz kreatywnie pod postem na Facebooku lub pod notką na blogu, na pytanie: jak dbasz o intymność w swoim związku?

Konkurs trwa do poniedziałku 12 czerwca, do godziny 12:00. Jury w postaci Psychonomii nagrodzi jedną, najbardziej wartościową, pomysłową i mądrą wypowiedź. Ostrzegam, że będzie to subiektywny wybór

Po publicznym ogłoszeniu wyników skontaktuję się ze zwycięzcą w wiadomości prywatnej, aby nagroda mogła trafić do szczęśliwca.

Życzę powodzenia i czekam na oryginalne komentarze.

Pozdrawiam

Wasza Psychonomia!

źródło opisu: znak.com.pl

źródło okładki: zdrowieintymne.pl

 

Wyniki konkursu – „Letnie czytanie z Psychonomią” – cz.I

Kochani!

Co prawda, uczestników pierwszego konkursu z serii „Letnie czytanie z Psychonomią” było niewielu, ale bezsprzecznie wszystkie odpowiedzi, które pojawiły się pod postem na Facebooku, jak i na stronie www.psychonomia.pl, były mądre, bardzo głębokie i poruszające. Potrzebowałam chwilę, aby wskazać zwycięzcę i to literalnie, bo zostaje nim tym razem jedyny rodzynek w konkursie, a mianowicie Pan Daniel Mikosz.

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zachęcam do wzięcia udziału w następnym, bo kolejne książki już czekają na swoich nowych właścicieli!

Pana Daniela proszę o kontakt w wiadomości przez Facebooka lub bezpośrednio przez maila: annajerzak@psychonomia.pl, celem podania adresu do wysyłki nagrody, którą jest książka „Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości” J.L. Wiśniewskiego i Z. Izdebskiego.

Jeszcze raz, dziękuję wszystkim za udział i zachęcam do regularnego zaglądania, bo niebawem – wraz z powiewem letniego wiatru, pojawi się kolejny książkowy konkurs📚⛱️🏆.

Z pozdrawieniami
Wasza Psychonomia


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Letnie czytanie z Psychonomią! część I

 • olgfi

  Intymność – dla mnie stan umysłu, gdy niekoniecznie jestem z kimś sam na sam, ale czuję, że znamy się na wylot, na wskroś i wiemy to tylko my. Intymność = bliskość + zaufanie. Razem posiadamy coś, jakąś wiedzę, której nikt inny nie posiada. Taki stan wzmaga bliskość i zaufanie do tej osoby. Dlatego właśnie intymność jest w mojej ocenie równie ważna co chemia. O ile chemia już nie jest tak zależna od tego co robimy, o tyle o intymność można, i trzeba dbać. O intymność, o bliskość ogółem, ciężko dbać, gdy długo jest się razem. Codzienność potrafi przytłaczać. Myślę jednak, iż kilka zachowań idealnie pielęgnuje bliskość.
  *Po pierwsze i najważniejsze: dotyk. Jest bardzo silnym sygnałem, wywołuje zwykle silne emocje, bądź to pozytywne(bądź negatywne). Dążymy do dotykania tylko tych osób, które bardzo lubimy i którym ufamy.
  *Kontakt wzrokowy. Brzmi ckliwie? Ale to naprawdę działa! Patrzenie sobie w oczy zbliża, a do tego, jak mawiał poeta oczy są zwierciadłem duszy.
  *Tembr głosu po trzecie. Nie trzeba być Einsteinem by wiedzieć jak wielkie znaczenie ma intonacja głosu. Pomyśl tylko jak kreujesz wypowiedzi i ich brzmienie gdy jesteś zły, a jak gdy chcesz być miły… To jest z mimiką twarzy… Uśmiechanie się, z tym, żarliwym promyczkiem w oku… Kto nie chciał by zostać obdarowany takim spojrzeniem, które sprawia, że czujemy się najlepsi na świecie?
  *Dystans osobisty/przytulanie. Z nikim z kim nie jestem w bliskiej relacji nie przytulam się. Bo przytulanie to jak bezbronne zatapianie się w kimś. Odgrywa ono wielką rolę w tworzeniu więzi miłosnych. Powoduje, że uczucie to staje się jeszcze silniejsze.
  Każda para na intymność znajdzie inny sposób. To mogą być poranno – łóżkowe rozmowy, moment gdy razem myją zęby… Tylko my wiemy najlepiej jak dbać o nasz związek, wystarczy ważność, a złote rady nie istnieją.