Jeśli czujesz, że nadeszła pora na spotkanie z psychologiem to dobrze trafiłeś/-aś. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu wszystkich, którzy uznali, że najwyższa pora, aby zmienić coś w swoim życiu przy wsparciu psychologa/psychoterapeuty.
Wszystkie spotkania odbywają się z poszanowaniem potrzeb Klienta i według zasad kodeksu etyczno-zawodowego psychologa. W swojej pracy szanuję autonomię odwiedzających mnie osób, którzy sami wybierają zakres tematów do przepracowania, podczas indywidualnych spotkań psychoterapeutycznych. Dla jeszcze większego profesjonalizmu i etyki moją pracę poddaję superwizji grupowej i indywidualnej.
Wizyta w gabinecie psychologa – kiedy najlepiej umówić się na konsultację?
Indywidualne konsultacje przeznaczone są dla osób, które chcą poszerzyć swoją świadomość oraz poprawić komfort swojego życia przy wsparciu psychologa/psychoterapeuty. Oparte są one przede wszystkim na nurcie psychodynamicznym, systemowym oraz behawioralno-poznawczym, u podstawy, którego znajduje się aktywna współpraca między Klientem a specjalistą, wykorzystująca założenia terapii schematów Jeffreya Younga oraz Racjonalnej Terapii Zachowania – polegającej na pracy nad zmianą niezdrowych schematów myślenia oraz zachowania. Metoda szeroko wykorzystywana w psychoterapii, służy także rozwijaniu lepszego radzenia sobie z codziennymi trudnościami, a także wspierająca chęć samorozwoju.
Z jakim tematem mogę udać się na konsultację?
Jeśli odczuwasz dyskomfort psychiczny z towarzyszącym mu cierpieniem i nie jest Ci obcy któryś z poniżej wymienionych tematów, w tym:
1. nieustanny niepokój i lęk,
2. masz problemy z rozumieniem emocji i nie panujesz nad swoim zachowaniem w kryzysowych sytuacjach,
3. nie kontrolujesz swojej wagi i brak Ci zdrowego stosunku do jedzenia (m.in. masz napady objadania się lub nazbyt restrykcyjnie podchodzisz do tego, co jesz),
4. doświadczasz problemów z partnerem/-ką, dziećmi i innymi znaczącymi osobami,
5. zauważasz wegetatywne (związane z ciałem) objawy stresu i nerwicy, w tym bóle napięciowe, drżenie, czerwienienie się itd.,
6. cierpisz na obniżony nastrój, na który straciłeś wpływ,
7. czujesz, że możesz być osobą współuzależnioną lub Dorosłym Dzieckiem Alkoholika (DDA),
8. masz wrażenie, że pochodzisz z tzw. dysfunkcyjnego domu (DDD), a twoi opiekunowie byli niedojrzali emocjonalnie,
9. cierpisz po stracie bliskiej osoby lub zakończonym związku,
10. odczuwasz psychologiczną trudność, którą chcesz się podzielić z profesjonalistą,
zrób pierwszy krok, zadbaj o swoje zdrowie psychiczne i odwiedź wykwalifikowanego specjalistę psychoterapii.
Pamiętaj, że to Ty decydujesz o wszystkim, ja tylko Ci towarzyszę w tej drodze.
Zapraszam na konsultację!