06 czerwca 2017

Letnie czytanie z Psychonomią! część I

Odpowiedz na pytanie: „Jak dbasz o intymność w swoim związku” i wygraj książkę

Lato zbliża się wielkimi krokami. A z nim – urlopy, na które czekamy przez cały rok. Jeśli na plażach i w egzotycznych kurortach, a także na własnym balkonie, w ogródku, czy gdzie tylko Wam się wymarzy, chcecie poczytać ciekawą literaturę to zapraszam do konkursu, gdzie możecie wygrać jedną z kilku książek, które dla Was przygotowałam na zbliżający się letni czas.

Na pierwszy ogień idzie pozycja: „Intymnie.Rozmowy nie tylko o miłości” J.L. Wiśniewskiego i Z. Izdebskiego.

Dzięki niej dowiecie się m.in., czego pragnie kobieta, a czego mężczyzna? Czy monogamia może być podniecająca? Czy nimfomankę kiedykolwiek boli głowa? I po co ludziom wierność? Jak kocha się ginekolog?

Autorów tej książki pewnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden jest wybitnym seksuologiem, drugi autorem wielu bestsellerowych powieści i jednocześnie naukowcem, który chemię miłości potrafi rozłożyć na czynniki pierwsze.

Zbigniew Izdebski i Janusz L. Wiśniewski spotkali się, by porozmawiać o najważniejszych sprawach w życiu człowieka: o miłości i o tym, co z tą miłością jest nierozerwalnie związane – czyli seksualności, intymności, bliskości i czułości.

Ich rozmowa wciąga, skłania do refleksji, czasami zaskakuje. Nie ma w niej tematów tabu, ani niewygodnych pytań; jest wiedza, są konkretne porady i obrazowe przykłady, a także bardzo intymne wyznania.

A co więcej – obok należnej tematowi naukowej powagi – znajdziecie w tej książce także bardzo dużo humoru.

Zaciekawiony i chcesz mieć tę książkę w swojej biblioteczce? Nic trudnego, odpowiedz kreatywnie pod postem na Facebooku lub pod notką na blogu, na pytanie: jak dbasz o intymność w swoim związku?

Konkurs trwa do poniedziałku 12 czerwca, do godziny 12:00. Jury w postaci Psychonomii nagrodzi jedną, najbardziej wartościową, pomysłową i mądrą wypowiedź. Ostrzegam, że będzie to subiektywny wybór.

Po publicznym ogłoszeniu wyników skontaktuję się ze zwycięzcą w wiadomości prywatnej, aby nagroda mogła trafić do szczęśliwca.

Życzę powodzenia i czekam na oryginalne komentarze

Pozdrawiam

Wasza Psychonomia!

Wyniki konkursu – „Letnie czytanie z Psychonomią” – cz.I

Kochani!

Co prawda, uczestników pierwszego konkursu z serii „Letnie czytanie z Psychonomią” było niewielu, ale bezsprzecznie wszystkie odpowiedzi, które pojawiły się pod postem na Facebooku, jak i na stronie www.psychonomia.pl, były mądre, bardzo głębokie i poruszające. Potrzebowałam chwilę, aby wskazać zwycięzcę i to literalnie, bo zostaje nim tym razem jedyny rodzynek w konkursie, a mianowicie Pan Daniel Mikosz.

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i zachęcam do wzięcia udziału w następnym, bo kolejne książki już czekają na swoich nowych właścicieli!

Pana Daniela proszę o kontakt w wiadomości przez Facebooka lub bezpośrednio przez maila: annajerzak@psychonomia.pl, celem podania adresu do wysyłki nagrody, którą jest książka „Intymnie. Rozmowy nie tylko o miłości” J.L. Wiśniewskiego i Z. Izdebskiego.

Jeszcze raz, dziękuję wszystkim za udział i zachęcam do regularnego zaglądania, bo niebawem – wraz z powiewem letniego wiatru, pojawi się kolejny książkowy konkurs.

Z pozdrawieniami

Wasza Psychonomia


Komentarze:

 • Intymność – dla mnie stan umysłu, gdy niekoniecznie jestem z kimś sam na sam, ale czuję, że znamy się na wylot, na wskroś i wiemy to tylko my. Intymność = bliskość + zaufanie. Razem posiadamy coś, jakąś wiedzę, której nikt inny nie posiada. Taki stan wzmaga bliskość i zaufanie do tej osoby. Dlatego właśnie intymność jest w mojej ocenie równie ważna co chemia. O ile chemia już nie jest tak zależna od tego co robimy, o tyle o intymność można, i trzeba dbać. O intymność, o bliskość ogółem, ciężko dbać, gdy długo jest się razem. Codzienność potrafi przytłaczać. Myślę jednak, iż kilka zachowań idealnie pielęgnuje bliskość.
  *Po pierwsze i najważniejsze: dotyk. Jest bardzo silnym sygnałem, wywołuje zwykle silne emocje, bądź to pozytywne(bądź negatywne). Dążymy do dotykania tylko tych osób, które bardzo lubimy i którym ufamy.
  *Kontakt wzrokowy. Brzmi ckliwie? Ale to naprawdę działa! Patrzenie sobie w oczy zbliża, a do tego, jak mawiał poeta oczy są zwierciadłem duszy.
  *Tembr głosu po trzecie. Nie trzeba być Einsteinem by wiedzieć jak wielkie znaczenie ma intonacja głosu. Pomyśl tylko jak kreujesz wypowiedzi i ich brzmienie gdy jesteś zły, a jak gdy chcesz być miły… To jest z mimiką twarzy… Uśmiechanie się, z tym, żarliwym promyczkiem w oku… Kto nie chciał by zostać obdarowany takim spojrzeniem, które sprawia, że czujemy się najlepsi na świecie?
  *Dystans osobisty/przytulanie. Z nikim z kim nie jestem w bliskiej relacji nie przytulam się. Bo przytulanie to jak bezbronne zatapianie się w kimś. Odgrywa ono wielką rolę w tworzeniu więzi miłosnych. Powoduje, że uczucie to staje się jeszcze silniejsze.
  Każda para na intymność znajdzie inny sposób. To mogą być poranno – łóżkowe rozmowy, moment gdy razem myją zęby… Tylko my wiemy najlepiej jak dbać o nasz związek, wystarczy ważność, a złote rady nie istnieją.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *