Weź udział w konkursie i wygraj: „(Sekretną) księgę asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera”, autorstwa Jennifer Cook O’Toole.


Czyli 143 wskazówki, jak odnaleźć się w towarzystwie, gdy dorastasz wraz z towarzyszącym Ci zespołem Aspergera.

Dorastanie to skomplikowana sprawa.  A już szczególnie, kiedy wszyscy dookoła zachowują się w zupełnie niezrozumiały sposób. Doskonale wie o tym Jennifer Cook O’Toole, która sama przez to przeszła. Autorka stworzyła klucz do wszystkich zagmatwanych zasad i kodów społecznych, z którymi trzeba sobie poradzić. Jej (Sekretna) księga asperdzieciaka to zbiór odpowiedzi na wiele ważnych kwestii, nad którymi zastanawia się każdy nastolatek z zespołem Aspergera. Zawarte w niej wskazówki, napisane zgodnie z logiką aspich, pomagają budować i utrzymywać relacje z przyjaciółmi, opanować przesadną szczerość i unikać katastrofalnych wpadek towarzyskich. Ten przewodnik, pełen krótkich i dosłownych wyjaśnień, zabawnych ilustracji oraz komiksów, zawiera wszystko, czego potrzebuje młody człowiek z zespołem Aspergera, aby przetrwać trudny okres dorastania!

O autorce:

Jennifer Cook O’Toole – tak jak jej mąż i trójka dzieci, ma zespół Aspergera. Jako pracownik społeczny i nauczycielka zajmowała się zwykłą i specjalną edukacją. Przewodnicząca organizacji poświęconej edukacji społecznej Asperkids LLC. Otrzymała m.in. nagrodę Temple Grandin 2012, medal stowarzyszenia GRASP, nagrodę literacką Autism Society, tytuł Kobiety Roku Godivy. Nominowana do nagrody Disneya dla nauczyciela roku w Stanach Zjednoczonych.


Weź udział w konkursie i wygraj przewodnik po dorastaniu dla młodych osób z zespołem Aspergera!

Masz ochotę, aby ta książka trafiła do twojej biblioteczki lub była ona przewodnikiem dla twojego dziecka w okresie dorastania? Nic trudnego! Wystarczy, że odpowiesz (w postaci komentarza, zdjęcia, filmu – technika jednym słowem dowolna) na pytanie pod postem na Facebooku lub na stronie Psychonomia.pl:

Dlaczego właśnie do mnie powinna trafić książka: „ (Sekretna) księga asperdzieciaka…”.

Na Wasze odpowiedzi czekam do poniedziałku 23 kwietnia 2018, do godziny 12:00.
 Po tym czasie wybiorę jedną najciekawszą odpowiedź, której autor stanie się bogatszy o kolejną pozycję w swojej biblioteczce.
 Nie ma na co czekać, nadszedł czas na poznanie najbardziej skutecznych metod radzenia sobie z życiem społecznym przez asperdzieciaki!

REGULAMIN KONKURSU

Życzę powodzenia!

Wasza Psychonomia

źródło okładki: WUJ
źródło opisu: WUJ


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.