27 września 2017

Weź udział w konkursie i naucz się walczyć z lękiem u dzieci

Chociaż lęk jest jedną z podstawowych i najbardziej potrzebnych emocji to nierzadko dziecięce obawy przeradzają się z wiekiem w ataki paniki, lęk społeczny albo zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Odbierają tym samym dziecku codzienną radość, a rodziców doprowadzają do bezradności. Jeśli więc jesteście rodzicami brzdąca, którego dopadają różne niepokoje, a wasze metody radzenia sobie zawiodły, albo pracujecie na co dzień z dziećmi i ich lękami, m.in. jako terapeuci, to spróbujcie swoich sił i zawalczcie o cenną książkę, jaką jest pozycja ufundowana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego: „Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami”.

Książka jest adaptacją profesjonalnych programów terapeutycznych o potwierdzonej skuteczności, które opracowano w taki sposób, aby rodzice mogli samodzielnie nauczyć swoje dzieci konkretnych metod radzenia sobie z lękiem. Autorzy pokazują, jak powinno się reagować na ataki paniki u dziecka, oswajać je z trudnymi sytuacjami, rozwijać kompetencje społeczne czy pomagać w rozpoznawaniu nieuzasadnionych obaw.

Tytuł ten łączy w sobie wiadomości teoretyczne – opatrzone przykładami i poradami dla rodziców – z praktycznymi ćwiczeniami do wspólnego wykonania. To doskonała pozycja dla rodziców, opiekunów i bliskich dzieci lękowych. Będzie też zajmować ważne miejsce na półkach psychoterapeutów, psychologów i pedagogów.

Co zrobić, aby wygrać?

Wystarczy, że odpowiesz (w postaci komentarza, zdjęcia, filmu – technika jednym słowem dowolna) na pytanie pod postem na Facebooku lub na stronie Psychonomia.pl:

Dlaczego właśnie do mnie powinna trafić książka: „Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami”.

Na Wasze odpowiedzi czekam do wtorku 3 października 2017, do godziny 12:00.
Po tym czasie wybiorę jedną najciekawszą odpowiedź, której autor stanie się bogatszy o kolejną pozycję w swojej biblioteczce.
Nie ma na co czekać, nadszedł czas na poznanie najbardziej skutecznych metod walki z dziecięcymi lękami, pod okiem światowych specjalistów.

REGULAMIN KONKURSU

Życzę powodzenia!
Wasza Psychonomia

 

Wyniki konkursu!
WYGRAJ KSIĄŻKĘ: „Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami”.

Kochani!

bardzo dziękuję za tak wiele cennych odpowiedzi konkursowych, które pojawiły się pod postem na Facebooku, jak i na stronie www.psychonomia.pl. Wszystkie bez wyjątku były mądre, bardzo głębokie i poruszające. Potrzebowałam sporo czasu do namysłu, aby wskazać zwycięzcę. Jakbym mogła to bym nagrodziła Was wszystkich, ale laureat może być tylko jeden.

Postanowiłam, że tym razem będzie to Pani Agnieszka Redzik, która na co dzień walczy z lękami nie tylko swoich dzieci, ale także próbuje wspierać dobrą radą innych rodziców. Myślę, że mierzy się ona także z trudnym do okiełznania wrogiem, jakim są lęki u dzieci cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu. Mam nadzieję, że wygrana lektura będzie wartościową pozycją, która przełoży się na realne działanie i ułatwi maluchom codzienne funkcjonowanie bez nadmiarowych lęków i strachów.

Panią Agnieszkę proszę o kontakt w wiadomości przez Facebooka lub bezpośrednio przez maila: annajerzak@psychonomia.pl, celem podania adresu do wysyłki nagrody, którą jest książka WUJ: „Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami”

Jeszcze raz, dziękuję wszystkim za udział i zachęcam do regularnego zaglądania na profil i stronę Psychonomii, gdzie znajdziecie nie tylko masę ciekawostek i informacji psychologicznych, ale także różne konkursy książkowe

Z pozdrawieniami
Wasza Psychonomia

 


Komentarze:

  • Na co dzień wspieram dzieci mające trudności związane z przeżywaniem w sposób nadmiarowy lęku. Dzieciom wydaje się, że lęk jest potworem, którego nie można wygonić, odczarować, a przede wszystkim poradzić sobie z nim. Mam nadzieję, że jako posiadaczka powyższej pozycji będę mieć dodatkowe metody, aby pomóc dzieciom, które chcą poradzić sobie z lękiem i poprzez zrozumienie jego mechanizmu nad nim zapanować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *