16 grudnia 2015

Tabela raportów REBT

Poniższe ćwiczenie psychonomiczne TABELA RAPORTÓW REBT to powrót do korzeni Terapii racjonalno – emotywno – behawioralnej, autorstwa Alberta Ellisa. Jeden z ojców nurtu poznawczo-behawioralnego pokazuje jak krok po kroku, od sytuacji aktywizującej przejść do nowej, efektywnej filozofii życiowej.

Dzięki poprzednim ćwiczeniom już wiesz, jak identyfikować negatywne myśli oraz jakie uczucia mogą im towarzyszysz. Nauczyłeś się również, jak wykonać pełną analizę zdarzenia pod kątem wywołanych przez niego emocji, zachowań i myśli (patrz: Formularz samopomocy: technika ABC). Dzisiaj zobaczysz, jak dokończyć tę analizę, aby stała się zdrowym i racjonalnym punktem zwrotnym dalszych zachowań.

Pamiętaj, że niektóre z przekonań ćwiczyłeś latami, a więc reedukacja emocjonalna nie może zadziać się od razu, ale wymaga twojego zaangażowania i gotowości na zmianę.

Teraz wystarczy ściągnąć plik i go wydrukować, a następnie sumiennie wypełnić krok po kroku dane zadanie. W pliku znajdziesz dokładną instrukcję postępowania, jak wypełnić dane ćwiczenie. Noś ze sobą spis nowych przekonań i propozycji pożądanych reakcji emocjonalnych wraz z działaniami (punkt E1 i E2). Początkowo będziesz potrzebować często do nich wracać (najlepiej nie czytaj części, w której opisałeś stare nieefektywne sposoby radzenia sobie z trudną sytuacją – fragment od A do C).

Powodzenia!

Wasza Psychonomia

plik do ściągnięcia: TABELA RAPORTÓW REBT


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *