26 lutego 2024

„PTSD. Co każdy powinien wiedzieć” – kompedium wiedzy o traumie od PWN

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w kompendium najświeższej wiedzy o traumie to naprzeciw wychodzi Wydawnictwo PWN i ich nowa publikacja: „PTSD. Co każdy powinien wiedzieć” Rothbaum i Rauch.

Jest to pewnego rodzaju leksykon o wszystkim związanym z PTSD (także o tym, o czym w Polsce jeszcze się tak bardzo nie mówi, jak np. praca z narzędziami elektronicznymi i aplikacjami), ale bez nadmiernego zagłębiania się w poszczególne kwestie.

W książce znajdziemy wiedzę m.in. na temat tego:

  • czym jest trauma i jakie są jej rodzaje,
  • czym PTSD,
  • jakie są ich przyczyny oraz metody leczenia,
  • jakie są indywidualne różnice w reakcji na traumatyzujące zdarzenie, a także co oznacza prężność/rezyliencja,
  • jak możemy, a jak nie powinniśmy się zachowywać, gdy trauma jest wpisana w historię kogoś z najbliższego otoczenia,
  • a także obszerny rozdział na temat traumy dziecięcej.

Nie ma tu rozpisanych szczegółowo narzędzi do pracy własnej dla osób, które zmagają się z traumatyzującą przeszłością (raczej nie takie było też zamierzenie autorek), co powoduje, że według mnie ta pozycja lepiej się sprawdzi w głowie i na półce specjalistów, jako kompendium wiedzy. Z drugiej strony znajdziemy tu kilka cennych wskazówek, które możemy wykorzystać, gdy ktoś nam bliski przeżył traumatyzujące zdarzenie i chcemy dobrze, próbując powiedzieć coś, co będzie wzmacniające i „opiekuńcze” dla tej osoby. W książce znajdziemy ściągawkę, co warto powiedzieć w takiej sytuacji, a czego się wystrzegać, jak również resztę wskazówek, jak radzić sobie z PTSD.
___
Jeśli masz ochotę wzbogacić swoją biblioteczkę o psychologiczne pozycje od Wydawnictwa PWN, w tym tę dzisiejszą, podaję specjalny kod zniżkowy na 28% rabatu: okPWN28L.

Półkę o psychologii (dla specjalistów i laików, zainteresowanych tą dziedziną) znajdziecie tutaj: https://bit.ly/3MsJmXT

Promocja nie dotyczy e-booków, audiobooków, outletu i pakietów książek. Rabaty się nie sumują, ale można zyskać np. dodatkowe 3% do już obniżonej o 25% ceny. Promocja obowiązuje do 30.04.2024, więc ze spokojem można sukcesywnie zwiększać swoją kolekcję i to w bardzo atrakcyjnych cenach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *