Moc ukryta w atrybutach.


  Czy wiedzieliście, że osoby, które w ramach eksperymentu założyły na siebie biały kitel (analogiczny do tego, który noszą lekarze), wykazali się większą sprawnością intelektualną, niż inni uczestnicy badania, którzy sądzili, że jest to fartuch malarski?

Wynika to z faktu, że pierwsi uczestnicy poczuli się jak osoba, pełniąca ważną, odpowiedzialną rolę i starali się tym samym sprostać tym oczekiwaniom. Nie znaczy to jednak, że fartuch sprawił, że jedna grupa była bardziej inteligentna od drugiej – chodzi jedynie o zewnętrzną ekspresję naszych zdolności intelektualnych.
Jest to również kolejny dowód na to, że wszystko to, co mamy na sobie, może wpływać na nasz sposób myślenia i działania.

Moc ukryta w atrybutach.

 


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.