Konkurs: Letnie czytanie z Psychonomią. Część II


Skoro lato zbliża się wielkimi krokami, a już jutro zaczynamy długi weekend, który jest namiastką letniego odpoczynku, to nie ma na co czekać ze skompletowaniem waszej wakacyjnej biblioteczki psychologicznej!

Jeśli się zgadzacie, to jest ku temu doskonała okazja, bo do wygrania jest tym razem zestaw dwóch książek od Wydawnictwa GWP: „Jak przeżyć w związku, unikając pułapek” oraz „Wrzuć na luz. Relaksacja w 7 krokach”.

W pierwszej pozycji, autorstwa Arnolda Lazarusa znajdziemy 24 fałszywe, ale wciąż popularne przekonania na temat związku. Niektóre wydają się w oczywisty sposób błędne i śmieszne, inne wymagają nieco głębszej analizy. Psycholog szczegółowo i bezwzględnie rozprawia się z każdym mitem i podpowiada, co zrobić, by nie wpaść w pułapkę schematów.

Lazarus tłumaczy, że najczęstszą przyczyną konfliktów w związkach są wzajemne oczekiwania i żal, że relacja nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Podpowiada, jak komunikować swoje potrzeby, w jaki sposób radzić sobie z kryzysowymi sytuacjami, jakich błędów unikać i co zrobić, by związek był naprawdę satysfakcjonujący. Czytelnik znajdzie w tej książce wskazówki, jak uzdrowić relacje, oraz rady dla osób pragnących stworzyć udany związek.

Dzięki drugiej pozycji dowiesz się, jak szybko się zrelaksować, także będąc w pracy. Znajdziesz w nim proste ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się kontrolować emocje w chwilach stresu, zmniejszać napięcie i szybko osiągać stan wyciszenia.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Wystarczy, że podacie w komentarzu pod tym wpisem lub na Facebooku Psychonomii:

SWÓJ SPOSÓB NA WALKĘ ZE STRESEM I JAK OSIĄGACIE PRZYSŁOWIOWY LUZ (i to wcale nie musi być w 7 krokach :))

Mile widziane nie tylko komentarze słowne. Prace fotograficzne, plastyczne i inne kreatywne, jak najbardziej się będą liczyły.

Konkurs trwa do wtorku 20 czerwca, do godziny 12:00. Jury w postaci Psychonomii nagrodzi jeden, najbardziej wartościowy, pomysłowy i mądry komentarz. Ostrzegam, że jak zwykle będzie to subiektywny wybór.

Po publicznym ogłoszeniu wyników skontaktuję się ze zwycięzcą w wiadomości prywatnej, aby nagroda mogła trafić do szczęśliwca.

 

Życzę powodzenia i czekam na oryginalne prace.

Pozdrawiam

Wasza Psychonomia!

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: ww.gwp.pl

 

Rozstrzygnięcie konkursu – Letnie czytanie z Psychonomią. Część II

Ostatnio pytałam Was o to, jakie są wasze najskuteczniejsze metody na stres i osiągnięcie przysłowiowego luzu. Wasze odpowiedzi ujęły mnie kreatywnością, humorem, otwartością, ale też poważnym podejściem do tematu.

Tym samym z przyjemnością informuję, że postanowiłam przyznać aż 2 nagrody książkowe – nagroda główna czyli zestaw dwóch książek od GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne: „Jak przeżyć w związku, unikając pułapek” oraz „Wrzuć na luz. Relaksacja w 7 krokach”, wędruje do Pani Águeda Balij, natomiast Pani Aleksandra Szczepanik otrzyma książkę od GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, autorstwa Bogdana Wojciszke: „Kobieta zmienną jest”.

Dziękuję za wszystkie prace! Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej Panią Águeda Balij oraz Panią Aleksandrę Szczepanik w celu podania danych do wysyłki ww. książek🏆📚📦

Do następnego konkursu…
Wasza Psychonomia!


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *