Jeansy, które kształtują nastrój.


  Czy wiecie, że jeansy, to jedne z nielicznych elementów garderoby, które mogą tak mocno wchodzić w sprzężenie zwrotne z noszącą je osobą i kształtować jej nastrój, a także odzwierciedlać to co osoba w danym momencie odczuwa? Dlaczego jeansy, które kształtują nastrój, kryją w sobie tak niecodzienną moc?

Po serii eksperymentów okazało się, że kobiety, którym dokuczał obniżony nastrój, częściej zakładały wtedy ulubione jeansy, niż w chwilach, gdy były szczęśliwe. Możliwe, że to dzięki nim mogły “ukryć” się przed światem, albo miały dzięki nim poczucie większej pewności siebie. Niezaprzeczalnie jeansy należą do jednych z ulubionych elementów garderoby nie tylko kobiet.

Jeansy, które kształtują nastrój.


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.