NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY.


  Aby zacząć pracę nad zmianą wg teorii poznawczo-behawioralnej, należy nauczyć się identyfikować myśli, które powodują nasze cierpienie. Poniżej poznasz ćwiczenie (NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY I MOŻLIWOŚCI), które uczy, jak identyfikować niezdrowe myśli, a także, jak formułować alternatywne możliwości, których zazwyczaj nie zauważamy lub nie chcemy widzieć. Dzięki nim pokonasz katastrofalne wizje związane z negatywnym myśleniem.

Wystarczy ściągnąć plik i go wydrukować, a następnie sumiennie wypełnić krok po kroku dane zadanie. W pliku znajdziesz dokładną instrukcję postępowania, jak wypełnić dane ćwiczenie.

Jeśli masz trudności z formułowaniem alternatywnych faktów i możliwości, w pliku z ćwiczeniem znajdziesz ułatwienie w postaci tzw. zdrowej semantyki, którą powinniśmy stosować, aby przerwać zły wpływ niezdrowych myśli (najczęściej formułowane są one za pomocą zwrotów charakterystycznych dla niezdrowej semantyki).

Powodzenia!

Wasza Psychonomia

plik do ściągnięcia>>NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *