NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY.


  Aby zacząć pracę nad zmianą wg teorii poznawczo-behawioralnej, należy nauczyć się identyfikować myśli, które powodują nasze cierpienie. Poniżej poznasz ćwiczenie (NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY I MOŻLIWOŚCI), które uczy, jak identyfikować niezdrowe myśli, a także, jak formułować alternatywne możliwości, których zazwyczaj nie zauważamy lub nie chcemy widzieć. Dzięki nim pokonasz katastrofalne wizje związane z negatywnym myśleniem.

Wystarczy ściągnąć plik i go wydrukować, a następnie sumiennie wypełnić krok po kroku dane zadanie. W pliku znajdziesz dokładną instrukcję postępowania, jak wypełnić dane ćwiczenie.

Jeśli masz trudności z formułowaniem alternatywnych faktów i możliwości, w pliku z ćwiczeniem znajdziesz ułatwienie w postaci tzw. zdrowej semantyki, którą powinniśmy stosować, aby przerwać zły wpływ niezdrowych myśli (najczęściej formułowane są one za pomocą zwrotów charakterystycznych dla niezdrowej semantyki).

Powodzenia!

Wasza Psychonomia

plik do ściągnięcia>>NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym z pacjentami m.in. starającymi się o powiększenie rodziny i mającymi problemy w związku. Jest twórcą autorskich warsztatów o poznawczych metodach walki z negatywnymi myślami i psychologii mody, opartej na rzetelnych badaniach zagranicznych profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *