NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY.


  Aby zacząć pracę nad zmianą wg teorii poznawczo-behawioralnej, należy nauczyć się identyfikować myśli, które powodują nasze cierpienie. Poniżej poznasz ćwiczenie (NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY I MOŻLIWOŚCI), które uczy, jak identyfikować niezdrowe myśli, a także, jak formułować alternatywne możliwości, których zazwyczaj nie zauważamy lub nie chcemy widzieć. Dzięki nim pokonasz katastrofalne wizje związane z negatywnym myśleniem.

Wystarczy ściągnąć plik i go wydrukować, a następnie sumiennie wypełnić krok po kroku dane zadanie. W pliku znajdziesz dokładną instrukcję postępowania, jak wypełnić dane ćwiczenie.

Jeśli masz trudności z formułowaniem alternatywnych faktów i możliwości, w pliku z ćwiczeniem znajdziesz ułatwienie w postaci tzw. zdrowej semantyki, którą powinniśmy stosować, aby przerwać zły wpływ niezdrowych myśli (najczęściej formułowane są one za pomocą zwrotów charakterystycznych dla niezdrowej semantyki).

Powodzenia!

Wasza Psychonomia

plik do ściągnięcia>>NEGATYWNA MYŚL A RZECZYWISTE FAKTY


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *