Moc ukryta w atrybutach.


  Czy wiedzieliście, że osoby, które w ramach eksperymentu założyły na siebie biały kitel (analogiczny do tego, który noszą lekarze), wykazali się większą sprawnością intelektualną, niż inni uczestnicy badania, którzy sądzili, że jest to fartuch malarski?

Wynika to z faktu, że pierwsi uczestnicy poczuli się jak osoba, pełniąca ważną, odpowiedzialną rolę i starali się tym samym sprostać tym oczekiwaniom. Nie znaczy to jednak, że fartuch sprawił, że jedna grupa była bardziej inteligentna od drugiej – chodzi jedynie o zewnętrzną ekspresję naszych zdolności intelektualnych.
Jest to również kolejny dowód na to, że wszystko to, co mamy na sobie, może wpływać na nasz sposób myślenia i działania.

Moc ukryta w atrybutach.

 


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje w nurcie poznawczo – behawioralnym z pacjentami m.in. starającymi się o powiększenie rodziny i mającymi problemy w związku. Jest twórcą autorskich warsztatów o poznawczych metodach walki z negatywnymi myślami i psychologii mody, opartej na rzetelnych badaniach zagranicznych profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *