Jeansy, które kształtują nastrój.


  Czy wiecie, że jeansy, to jedne z nielicznych elementów garderoby, które mogą tak mocno wchodzić w sprzężenie zwrotne z noszącą je osobą i kształtować jej nastrój, a także odzwierciedlać to co osoba w danym momencie odczuwa? Dlaczego jeansy, które kształtują nastrój, kryją w sobie tak niecodzienną moc?

Po serii eksperymentów okazało się, że kobiety, którym dokuczał obniżony nastrój, częściej zakładały wtedy ulubione jeansy, niż w chwilach, gdy były szczęśliwe. Możliwe, że to dzięki nim mogły „ukryć” się przed światem, albo miały dzięki nim poczucie większej pewności siebie. Niezaprzeczalnie jeansy należą do jednych z ulubionych elementów garderoby nie tylko kobiet.

Jeansy, które kształtują nastrój.


O Psychonomia - Anna Jerzak

Psycholog, psychoterapeuta oraz specjalista komunikacji społecznej, pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi w nurcie integrującym podejście psychodynamiczne, systemowe oraz poznawczo – behawioralne. Jest twórcą autorskiego bloga, gdzie dzieli się recenzjami książek oraz ciekawostkami, dotyczącymi psychoterapii oraz psychologii, opartymi na rzetelnych badaniach profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *