PSYCHOLOG ANNA JERZAK


Nazywam się Anna Jerzak i jestem psychologiem i psychoterapeutą, który prowadzi swoją indywidualną praktykę na terenie Poznania oraz online. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a także posiadam tytuł magistra nauk społecznych o spec. komunikacja społeczna. Ukończyłam również studia licencjackie na kierunku zarządzanie i marketing (spec. Reklama i PR).

Z tego naukowego miksu zrodziło się zamiłowanie do świadomego kształtowania rzeczywistości  i tego co mnie otacza, a także indywidualnej pracy psychoterapeutycznej z Pacjentami, zmagającymi się z trudnościami natury psychicznej.

Moje zainteresowania psychologiczne skupiają się na zagadnieniach związanych z trudnościami psychicznymi osób dorosłych, a także terapią w nurcie poznawczo-behawioralnym, rozszerzoną o myśli tzw. 3. fali, czyli m.in. terapię opartą na schematach, według Jeffreya Younga.

Moją bazę teoretyczną stanowi podejście psychodynamiczne oraz systemowe (w tych nurtach się również superwizjuję indywidualnie i grupowo). Aktualnie pracuję, wykorzystując także założenia integracyjnej metody terapii schematów Younga oraz Racjonalnej Terapii Zachowania – metody psychoterapeutycznej, stworzonej przez prof. Maultsby’ego, należącej do nurtu poznawczo-behawioralnego i polegającej na pracy nad zmianą niezdrowych schematów myślenia oraz zachowania. Jest to nie tylko metoda szeroko wykorzystywana w psychoterapii, ale służy także rozwijaniu lepszego radzenia sobie z codziennymi trudnościami.

W celu wzbogacenia swojego doświadczenia akademickiego i zawodowego biorę udział w kursach i szkoleniach, dotyczących różnych aspektów pomagania psychologicznego, według różnych podejść teoretycznych, w tym według podejścia systemowego oraz poznawczego, od szkoleń z konkretnych metod pomocy w danym problemie, przez psychodietetykę, po kursy z kształtowania wizerunku. Jestem również absolwentką 4,5-letniego kursu psychoterapii w Poznaniu, prowadzonego pod kierownictwem profesora Andrzeja Cechnickiego, atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, którego jestem członkiem.

Dyplomy i certyfikaty

 • Psychologia, magisterskie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • Filozofia, spec. Komunikacja Społeczna, magisterskie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • Zarządzanie i Marketing, spec. Reklama i Public Relations, licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.
 • 4,5 kurs psychoterapii, prowadzony pod kierownictwem profesora Andrzeja Cechnickiego, atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Wybrane szkolenia:

 • Centrum Terapii Integralnej – SZKOŁA RTZ Edycja XXVIII – Poznań.
 • Centrum Terapii Integralnej LECZENIE TRAUMY W TERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ I SCHEMATU – Poznań.
 • Centrum Terapii Integralnej – Techniki Wyobrażeniowe w Terapii Poznawczo-Behawioralnej i Terapii Schematu – Poznań.
 • Centrum Terapii Integralnej – Praca z krzesłami w Terapii Schematu – Poznań.
 • Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu: „Mindfulness – trening uważności”.
 • Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu: „Terapia schematów”.
 • Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu: „Kurs terapia poznawczo-behawioralna”.
 • Instytut Pomocy Profesjonalnej:  „Uzależnienia – perspektywa systemowa” – Poznań.
 • Instytut Pomocy Profesjonalnej:  „Wypalone uczucie, palące emocje – praca z klientami przeżywającymi rozpad związku” – Poznań.
 • Certyfikat ukończenia kursu z zakresu psychodietetyki, Warszawa.
 • Udział w szkoleniach z zakresu kształtowania wizerunku – Lena Kałużna – Festiwal dla Kobiet PROGRESSteron w Poznaniu.
 • Storytelling – Paweł Tkaczyk – Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Warszawa.

 

Interesuje mnie szeroko pojęta tematyka body image – od zdrowego podejścia do własnego ciała i wizerunku – do dysfunkcjonalnych przekonań, które prowadzą do ekspresji zaburzonych myśli, emocji oraz zachowań.

Główną ideą wirtualnej odsłony PSYCHONOMII ma być dzielenie się naukową wiedzą i doświadczeniem „wprost z gabinetu psychoterapeutycznego”. Nie znajdziecie tu jednak gotowych porad jak żyć, czy manipulować drugą osobą. To miejsce gdzie dzielę się z Wami naukowymi teoriami z zakresu psychologii, a także fizjologii. Jeśli uda mi się kogoś zainspirować i zachęcić do działania oraz pozytywnych zmian, uznam to za swój ogromny sukces.

PSYCHONOMIA w realnym świecie to miejsce, w którym znajdzie się czas na indywidualną terapię psychologiczną. Taka praca według mnie, aby pozostała w pełni etyczna, może odbyć się wyłącznie w bezpośrednim kontakcie z drugą osobą. Jeśli interesuje Cię indywidualne spotkanie z psychologiem i jesteś z Poznania albo jego okolic, zapraszam do bezpośredniego kontaktu i odwiedzenia mojego gabinetu przy ulicy Mokrej 3/11 w Poznaniu.  Umów się na wizytę, korzystając z bezpośredniego kontaktu telefonicznego, bądź mojego profilu na platformie Znany Lekarz.

W swojej praktyce kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa i z poszanowaniem potrzeb i ograniczeń Klientów.

Jestem otwarta na Was, wasz sposób myślenia i bycia. Moim marzeniem i wyznaczonym celem działania jest pobudzanie waszej wyobraźni i rozbudzanie chęci do zmiany, pobudzania waszego samorozwoju oraz pomoc w odnalezieniu motywacji do zmian opartych na zdrowym myśleniu i działaniu.

Mam nadzieję, że będziecie mi towarzyszyć w tej podróży. To ruszajmy…

Psychonomia - usługi psychologiczne Anna Jerzak Poznań